zakládáme trávníky výsevem

Pokládáme kobercové trávníky, ale také zakládáme trávníky výsevem. Tyto trávníky můžete pořídit levněji, než trávníky rolované (kobercové trávníky), ale není to pravidlem.

K zakládání trávníků výsevem používáme kvalitní travní směsy, které vybíráme na míru pro konkrétní zahradu tak, aby byl výsledný trávník kvalitní. Výsledný efekt se dostaví až po několika týdnech. Zatěžovat nově vysetý trávník je možné až po několika měsících. Mezi časté problémy s výsevem trávníků patří letní horka spojená se suchem, kdy je potřeba trávníky dostatečně kropit. Při pozdější výsadbě trávníků je nežádoucí naopak náhlé ochlazení. Tyto trávníky se potýkají s problémy plevelů.

máme zkušenosti s výsadbou trávníků

Výsadba trávníků je pro nás rutinní záležitost. Máme bohaté zkušenosti se zakládáním trávníků v zahradách, parcích nebo hřištích. Důležitý je prvotní průzkum zeminy, následně vhodné zvolení řešení výsadby trávníku. Během zakládání trávníků jsme připraveni na drobné i větší úpravy terénu, výměnu či zkvalitnění substrátu (například pokud zemina obsahuje kameny). Samozřejmě Vás náležitě zaškolíme jak se o trávníky starat.